До Кабінету Міністрів передано проєкт постанови про надання державної підтримки виробникам картоплі. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, повідомляє пресслужба відомства.

Міністр зазначив, що у Міністерстві юстиції попередньо вже було проведено правову експертизу цього документа, і він отримав позитивну оцінку. Йдеться про безповоротну компенсацію до 50 % на будівництво картоплесховищ, цехів, створення комфортних умов ринку для виробників.

Ця постанова – пілотний проєкт підтримки для працівників галузі, наголосили у Мінагрополітики.

Ми маємо дати виробникам картоплі впевненість, що держава піклується про них, підтримує їхню галузь. І що нарешті за останні 9 років вони отримають від держави підтримку. Це одне із важливих завдань цього проєкту. Ми переконані в його успішній реалізації і плануємо вже на його базі у 2022 році закласти масштабнішу програму та показати всім приклади ефективного господарювання, формування доданої вартості та розвитку сучасної інфраструктури», — заявив Лещенко.

Він окреслив основні пріоритети уряду в питанні розвитку галузі. Йдеться, зокрема, про розвиток ринкової інфраструктури (будівництво та модернізація картоплесховищ, нові переробні потужності); збільшення обсягів виробництва продукції з високою доданою вартістю; повне забезпечення внутрішнього ринку України насіннєвою картоплею (у тому числі насінням сортів української та іноземної селекції), а також продовольчою столовою картоплею та сировиною картоплі на переробку.

За інформацією пресслужби, документ розробила робоча група у складі представників Мінагрополітики, Мінекономіки, Держпродспоживзахисту, Національної академії аграрних наук, Української асоціації виробників картоплі та Української плодоовочевої асоціації.

Від admin