Міністерство аграрної політики пропонує знизити ставку податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький під час чергового засідання робочої групи з оперативного розв’язання питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі.

Тарас Висоцький окреслив усім учасникам стан готовності законодавчих змін щодо ліцензування палива в частині сільськогосподарських товаровиробників.

«На сьогодні є кінцева компромісна редакція цього документу, який погоджений ДПС, Мінфіном, Мінагро та профільними аграрними асоціаціями. За очікуваннями, пропоновані зміни розглядатимуться на наступній сесії парламенту та мають бути ухвалені», – зазначив він.

Що стосується ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції, то Тарас Висоцький наголосив:

Міністерство пропонує скрізне зниження ПДВ, щоб соціально підтримати споживача. Крім того, потрібно внести пропозиції щодо оподаткування сімейних фермерських господарств. Актуальним є також розв’язання проблеми щодо вирівнювання конкурентоспроможності виробництва й реалізації харчових продуктів у частині оподаткування», – заявив Висоцький.

Представники робочої групи з оперативного розв’язання питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі розробили пропозиції до Постанови Кабміну №565, якою затверджено Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки. Ці зміни пропонуватимуться до розгляду та прийняття.

Також учасники обговорили проблемні питання зупинки податкових накладних, спеціальні бюджетні дотації за утримання паїв, а також способи хеджування ризиків для агровиробників в умовах невизначеності.

Від admin