Цього року збиральну кампанію, яка нині в самому розпалі, аграрії називають непростою. Спочатку фермерів випробовувала погода – рясні опади “поклали” зернові, не давали можливості проводити обробку від шкідників і бур’янів. І здавалося б, найгірше вже позаду, адже під час жнив погода сприяє. Але, на жаль, тепер перед фермерами стоїть ще одна проблема.

Так, в ТОВ “Агрофірма Ольвія”, яке знаходиться в с. Чкалове після збирання зернових культур, як і годиться, урожай відправили на зерноток. Там зерно очищається, просушується. Тобто від злагодженості роботи на цьому етапі, в принципі, залежить багато чого. Але, на жаль, директор агрофірми “Ольвія” Анатолій Тиховод констатує, що через низьку напругу техніка перегрівається і очистити зерно просто неможливо. Накопичилося вже близько 1 тис. Тонн.

“Так склалося, що це мої 39-ті офіційні жнива! Все було, жоден рік не схожий на інший. Але жнива 2021 можна назвати одними з самих складних, через погодні умови. Природа все-таки нарешті пожаліла хліборобів і дала можливість продовжити збирання вже зарощих через зливи пшениць. Але вже другий день, через неякісне постачання електроенергії, ми не можемо очищувати зерно на току. На фермі в охолоджувачах скисло молоко. Постачальники електроенергії розводять руками. На двох фазах ми маємо сьогодні 206 В, замість 240. На трьох фазах – 365 замість 400”, – констатував Анатолій Тиховод.

Сільгоспвиробник записав відеозвернення і з досадою зазначив, що в минулі часи за таке якийсь би міністр з легкістю б позбувся свого крісла.

Від admin