На Запоріжжі попри відкриті свердловини з газом, що вже 30 років палають – майже цілий район досі негазифікований. Родовище розвідали ще у 80-х роках, проте провести в оселі мешканців блакитне паливо досі ніхто не взявся. Подробиці дізнавався журналіст “5 каналу”.

Мешканка селища Чкалове на Запоріжжі пані Олександра опалює будинок та готує їжу лише на електриці. Каже, попри чималий тариф усе одно вигідно. Бо якби доводилося купувати тверде паливо, ніякої пенсії не вистачило б.

“Вугілля, одна тонна – шість тисяч. От дочка моя купує. Дві тони то як мінімум дванадцять тисяч на опалювальний сезон. І це дрова ще ж треба купувати, пічне опалення називається”, – каже мешканка Чкалового Олександра Галкіна.

Вугіллям та дровами опалюються майже 90% осель жителів Приазовського району на Запоріжжі. Продавців цього палива тут можна зустріти у кожному селі. Щоправда, здебільшого такі комерсанти небагатослівні. Водночас значна частина населених пунктів району буквально стоїть на покладах природного газу. Приазовське газове родовище було розвідане ще 150 років тому. А активно розроблялося за часів колективізації. Загалом тут на території кілька десятків квадратних кілометрів розташовані більше сотні свердловин. Деякі з них палають вже більш як півстоліття. Іван Кулеба з Георгіївки у 80-х роках працював тут із черговою геологорозвідкою. Розповідає, ще тоді хотіли газифікувати села. Та для тодішнього керівництва колгоспів це було невигідно.

“Кримчани, це у 1982 році це було я тягнув вішку. Вони хотіли її прочистити, щоб газифікувати село. Але голова потім відмовився. Так ото так, ковпак приварили, він потім вибухнув, бо дуже багато атмосфер очевидно дало. Так і залишили”, – пригадує мешканець Георгіївки Іван Кулеба.

Нині ж, за словам голови відокремленого підрохділу “Запорізька обласна організація ГС “АСУ” Анатолія Тиховода, можна було б прочистити свердловини та подати блакитне паливо у будинки селян. Але, за законом, здійснювати такі роботи може тільки організація, що має ліцензію на видобуток газу.

“Таких скважин більше десятка, вони між собой пов’язані підземними трубопроводами, колись у тій лісосмузі була газорозподільча станція. Вже більше 30 років палає, я думаю, якшо піднести сірника, то буде, палає хорошо”, – наголошує Анатолій Тиховод.

Відповідно до даних сайту “Prozorro”, право видобувати паливо на території Приазовського газового родовища торік продали на аукціоні приватній компанії з кінцевим власником з Австрії. Чи видобуватиме компанія газ та коли – невідомо.

Від admin