Круглий рік вирощувати зелень місцевого виробництва можна без ґрунту і сонячного світла, як це демонструють вертикальні ферми по всій Європі.

Одне з головних доказів того, чому ніколи не слід судити про книгу по обкладинці. Те, що виглядає як звичайний склад в промисловій зоні, насправді є домом «Нордік Харвест». На околиці Копенгагена, стелажі з салатом, капустою і зеленню ростуть під пурпуровим сяйвом тисяч світлодіодних ламп.

В основі їхньої діяльності лежать технології, і вони значною мірою покладаються на гідропоніки – науку про вирощування рослин без ґрунту. Замість цього вони харчуються мінеральними поживними солями, розчиненими у воді.

Вертикальне землеробство – галузь, що швидко зростає  в Європі. Попри високі витрати на установку та експлуатацію, споживачі, що піклуються про навколишнє середовище, мають попит. Традиційне сільське господарство веде до вирубки лісів, втрати біорізноманіття, а транспортування продукції створює великий вуглецевий слід.

Зараз вертикальні ферми тільки придумали, як вирощувати зелень і трави. Додайте до цього витрати на технологію і проблему отримання прибутку, згідно з недавнім звітом, і ви зрозумієте, чому це смілива галузь.

Від admin