Посіви сої необхідно десикувати, коли побуріли середній і нижній яруси бобів (50-70% бобів на рослині) за 7-10 днів до збирання врожаю.

За словами експертів компанії «UKRAVIT», вологість насіння має становити до 35%. Щодо обрання відповідних діючих речовин, то варто віддати перевагу препаратам Десикант і Десикант Макс на основі диквату дибромід та Галант на основі глюфосинат амонію. Оскільки на Півдні соя вирощується переважно некласична і на зрошенні.

«Основна помилка місцевих аграріїв в нашому регіоні полягає в тому, що іноді вони не до кінця розуміють механізм дії препарату, зокрема диквату дибромід. Дія таких десикантів відбувається вдень, оскільки цій діючій речовині для ефективної дії необхідна активна сонячна інсоляція. Проте бувають випадки, коли препарат вносять у вечірні години, а на ранок спостерігається похмура чи дощова погода, тож очікувана ефективність знижується. Необхідно також звертати увагу на витрату робочого розчину, яка має бути максимальною, щоб повноцінно забезпечити змочування всієї рослини, а також на розмір крапель робочого розчину, який має перебувати в межах 200-300 мКн», — зазначив Дмитро Худяков, менеджер із технічної підтримки «UKRAVIT» в Херсонській області.

Також деякі аграрії можуть помилятися із фазою культури, в яку необхідно провести десикацію. Тобто, вносять препарат трохи запізно або трохи зарано, що також впливає на ефективність десикації.

За словами фахівця, в умовах Півдня варто зважати й на наявність у посівах проблемних бур’янів. Наприклад, лободи білої, що має потужні воскові нальоти та є важкоконтрольованим видом. Залежно від умов розвитку цього бур’яну, його стійкість до погодних умов, а отже, і до пестицидів зростає. Тому при десикації доцільно додавати до робочого розчину ад’юванти. Вони поліпшують його розтікання, мають пенетраторні властивості та в цілому підвищують ефективність дії препаратів.

«В цьому агросезоні компанія «UKRAVIT» вивела на ринок новинку: органосиліконовий ад’ювант Інгрес. Він забезпечує миттєве розтікання робочого розчину по поверхні, сприяє швидкому проникненню препаратів (пенетратор). Збільшує площу покриття робочим розчином у кілька десятків разів та підвищує ефективність пестицидів та агрохімікатів у складних погодних умовах. Цей ад’ювант вже має шалений успіх серед аграріїв Півдня», — розповів Дмитро.

Крім того, в умовах Півдня має значення якість води, яку застосовують для десикації, зазначає експерт. В Херсонській області pH води не буває менш як 7,5, а іноді він сягає навіть до 9,5. Між тим, цей показник є дуже суттєвим для проведення якісної десикації, як і жорсткість води. Тому при десикації варто підкислювати воду робочого розчину, стабілізувати її за допомогою продуктів Айворі та Айворі Плюс.

Від admin