«Укрзалізниця» підвищила тарифи на перевезення зерна. Про це інформує сайт компанії.

У повідомленні йдеться, що 17 серпня 2021 року набули чинності зміни до тарифів на вантажні перевезення. Видання «Урядовий кур’єр» опублікувало наказ Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги», який 13 серпня 2021 року був зареєстрований у Міністерстві юстиції України.

Таким чином, Укрзалізниця розпочинає двоетапний процес підняття тарифів на вантажні залізничні перевезення.

Завдяки командній роботі Укрзалізниці, Міністерства інфраструктури та інших профільних міністерств і відомств нам вдалося вперше за два роки підняти тарифи на вантажні перевезення. До того, вперше в історії Україні зближуємо класи вантажів. Завдяки цьому вже цього року отримаємо близько 2 млрд грн додаткових доходів, а наступного року — ще близько 10 млрд грн. Це рекордний показник доходів компанії від зміни тарифів на вантажні перевезення. Кошти від зазначених ініціатив буде направлено на відновлення залізничної інфраструктури: ремонт колій та електрифікацію залізниці», — зазначив керівник Укрзалізниці Олександр Камишін.

“Збільшення вартості перевезень дасть Укрзалізниці можливість розпочати програму «Великого будівництва». Остання масштабна модернізація залізничної інфраструктури проводилася у 2011-2012 роках. У наступні роки роботи були майже зупинені. Ми змінимо цю тенденцію. Від збільшення інвестицій в оновлення інфраструктури мають виграти всі. Залізниця отримає модернізовані колії, а вантажовідправники та пасажири — якісні та швидкі перевезення», — наголосив Олександр Камишін.

Так, відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України, тариф для вантажів позакласної групи буде збільшено на 25,9%. Тобто він буде встановлений на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу. Крім того, з 17 серпня 2021 року буде підвищено на 8 % рівень тарифів на перевезення вантажів 1-го та 2-го тарифних класів.Також, зросте на майже 51,8% тариф на порожній пробіг вагонів з-під вантажів 1-го тарифного класу.

Наступний етап підвищення тарифів на зазначені класи вантажів планується провести з 1 січня 2022 року: для вантажів 1-го тарифного класу — на 20,4 %, 2-го класу — на 6,5 %.

Від admin