За фітосанітарні сертифікати Держпродспоживслужби в Одеській області з аграріїв збирають по 1 долару США з тонни експортного зерна. Про це журналіст Євген Плинський пише у своєму фейсбуці.

“Це занадто багато! І по 0.25% від інвойсу – теж багато! Ви прочитали короткі новини перших днів роботи Дениса Пудрика на посаді начальника ДПСС (Держпродспоживслужби. – Ред.) Одеської області”, – пише журналіст.

Він розповів, який стосунок до митниці має Держпродспоживслужба: “Без їхнього фітосанітарного контролю нічого не потрапить у країну і не вийде з порту. Все заради захисту споживача!”

Плинський заявляє, що “основна годівниця” інспекторів – експорт зернових і видача фітосанітарного сертифіката, без якого вантаж із порту не випустять.

“А сертифікат робити ду-у-уже довго, і не факт, що в зерні не знайдуть “фузаріоз”, “головню” або якийсь ще грибок або заразу, поховавши вашу партію. Прискорити видачу сертифіката та убезпечити себе від виявлення у зерні того, чого там немає, можна за прайсом – $1 з тонни або 0.25% від ціни інвойсу. Прайс, кажуть, встановив особисто Пудрик. І аграрії платять, бо треба працювати”, – повідомив журналіст.

Він закликав аграріїв відкрито розповісти про свавілля з фітосанітарним контролем і вимагання Держпродспоживслужби.

Від admin