Зазначається, що у червні 2021 року розрахункова середньомісячна вартість мінімального продуктового кошика (МПК) становила:

  • для працездатної особи – 2 066 гривень, або 91% від рівня прожиткового мінімуму для цієї категорії населення;

  • для особи, яка втратила працездатність – 1 661 гривню, або 94% від рівня прожиткового мінімуму для цієї категорії населення.

Тобто, протягом місяця вартість МПК зменшилася: для працездатної особи − на 32 гривні, або на 1,5%, для непрацездатної особи − на 19 гривень, або на 1,1%.

Частка витрат на продовольство щодо загального розміру прожиткового мінімуму у червні у порівнянні з попереднім місяцем як для працездатної, так і для непрацездатної скоротилася на один відсотковий пункт.

Основними чинниками, які впливали на зміну вартості МПК у першому місяці літа були:

  • активізація надходження на внутрішній ринок овочів, баштанних культур та картоплі нового врожаю, а також зростання сезонної пропозиції молокосировини та яєць;

  • збереження тенденції до росту споживчих цін на більшість позицій соціально значущих продуктів харчування (хліба, м’яса, цукру, олії соняшникової);

  • зміна складових групи «фрукти» за рахунок сезонного розширення асортименту плодів та ягід.

Динаміка зміни вартості у розрізі продуктових груп, які входять до МПК, була наступною:

  • зниження відмічалося у групах: «яйця» (–15,6%) і «овочі та баштанні» (–13,6%), «молочні продукти» (–2,1%),«інші продтовари» (–1,8%);

  • ріст відбувся у групах: «картопля» (+11,2%), «олія та рослинні жири» (+2,7%), «фрукти» (+0,8%), «риба і рибопродукти» (+0,5%), «цукор і кондитерські вироби» (+0,3%), «м’ясо і м’ясопродукти» (+0,4%), «хліб і хлібопродукти» (+0,2%).

Частка витрат на продукти тваринного походження у загальних витратах на харчування у межах МПК у червні у порівнянні з попереднім місяцем змінилася та склала 59%.

Традиційно, у структурі МПК найвища частка витрат припадає на продовольчі товари таких груп: «молоко і молокопродукти» (28,5% або 589 грн), «м’ясо і м’ясопродукти» (23,5% або 486 грн) та «хліб і хлібопродукти» (11,8% або 243 гривні). Найменші частки залишаються у груп «яйця» та «інші продукти» − у межах двох відсотків.

Від admin