Підвищені температури повітря та відносно низька вологість, які наразі панують в більшості регіонах України, сприяють розмноженню та крайовому заселенню в сої павутинного та туркестанського кліщів, а також комплексу інших небезпечних шкідників. Через це важливо приділити особливу увагу акарицидному та інсектицидному захисту посівів.

Кліщі є досить небезпечними шкідниками, які за сприятливих гідротермічних умов можуть призводити до втрати суттєвої частки врожайності сої.

«Як відзначають наші менеджери з технічної підтримки із різних областей, наразі посіви сої в більшості регіонах вирощування поступово заселяють та пошкоджують кліщі; локально відзначається поширення попелиць, трипсів, гусениць акацієвої вогнівки, совки-гамми тощо», — розповідає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець.

За його словами, особливо шкодочинними кліщі є за посушливої, спекотної погоди, яка зазвичай припадає на фазу середини цвітіння-формування бобів.

«В цей період рослини продукують більше асимілянтів, відповідно, є більш привабливими для шкідника, кліщі проколють листкову поверхню культури і живляться їх клітинним соком. Внаслідок цього у рослини підвищується транспірація, порушується фотосинтез, і вона потерпає від нестачі вологи та неправильного обміну речовин. Ці процеси миттєво відбивається на фізіологічному стані культур — у них в’яне, скручується, темніє та повністю опадає листя. За відсутності заходів контролю та в роки спалаху кліщі можуть пошкодити до 90 % рослин», — розповідає пан Олександр.

Від admin