Сільське господарство галузь, яка працює просто неба. Єдиним мірилом для виробників є саме гектар землі. Протягом десяти років  сільгоспвиробники виступали за введення єдиного податку на гектар, який би диференційовані залежно від ґрунтово-кліматичних умов, в яких працює господарство. Зробити це дуже просто: взяти господарства, які сумлінно працюють і чесно платять податки, подивитися їх податкове навантаження на гектар землі.

Таку думку висловлює директор АФ «Ольвія» Запорізької області Анатолій Тиховод.

Він пояснює, що сама ідея мінімального податкового навантаження на гектар не є поганий.

«А ось те, що сьогодні пропонує нам влада, дуже складно і непрозоро прописано. Це знову призведе до появи схем, як недобросовісним підприємствам можна ухилитися від податків, а ті, хто і до того сумлінно сплачував їх, будуть платити вдвічі більше », – впевнений Анатолій Тиховод.

Директор АФ “Ольвія” впевнений, що влада перекрутила ідеї агровиробників і профільних асоціацій, які виступають за введення мінімального податкового навантаження на гектар. Крім того, новим законопроєкт  створюється додатковий тиск на агровиробників через податки та перевірчі органи, а також створює загрозу для села.

Для довідки: законопроєкт № 5600 передбачає введення мінімального податкового зобов’язання з 1 га сільськогосподарських земель. Такий податок складе 5% від нормативної грошової оцінки землі. При цьому в мінімальне податкове зобов’язання не включають єдиний соціальний внесок, що означає додаткові 1,5% податкового навантаження.

Від admin