Голові відокремленого підрозділу “Херсонська обласна організація Громадської спілки “Аграрний союз України”, керівникові компанії ПСП “Альфа-Агро” Ігорю Брагінцю цьогоріч вдалось зберегти на своєму балансі близько 1 млн грн, зекономивши на поливі. Нетипові для регіону часті опади дозволили утримувати вологість полів оптимальною, а іноді й надлишковою та уникнути додаткового зволоження.

За його словами довелось збільшити видатки на захист посівів від шкідників і хвороб. Але навіть з цим економічний ефект від дощів позитивний.

«На деяких ділянках полів, опадів навіть забагато. Ми б поливали культури навіть менше. Загалом, на сьогодні ми вже зекономили на поливі близько 1 млн грн», — підбив підсумки голова відокремленого підрозділу керівник ПСП “Альфа-Агро”.

Зі слів сільгоспвиробника, кожного року агровиробники витрачають чималу кількість ресурсів на зрошувальні установки й вартість поливу лише зростає.

«В цьому році виросла вартість води через значне здорожчання електроенергії. Для нашого підприємства вартість 1 м3 зросла на 30% в порівнянні з минулим роком. Тому цьогорічні дощі допомогли нам зекономити», — розповів Ігор Брагінець.

Від admin