У перші дні липня в деяких регіонах України сформувалися досить складні погодні умови. Це вплинуло як на хід збиральної кампанії, так і на стан посівів ранніх зернових культур.

Згідно з даними Українського гідрометеоцентру, рясні опади пройшли в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській і Донецькій областях. В окремих районах за добу випало від 32 до 76 мм опадів, які супроводжувалися шквальними вітрами. У результаті на деяких полях фіксуються локальні підтоплення та вилягання ранніх зернових культур, що суттєво ускладнює збирання та може призвести до збільшення втрат зерна.

У зазначених регіонах під урожай 2021 року зосереджено 3,2 млн га посівів пшениці й 1,4 млн га посівів ячменю, що становить відповідно 46% і 57% від загальної посівної площі даних культур в країні.

Згідно з прогнозами метеорологів, найближчими днями зберігається висока ймовірність складних метеоумов зі значними опадами. На жаль це тільки збільшить ризики втрат ранніх зернових культур. На старті збиральної кампанії врожайність ячменю знаходиться на високому рівні, що може компенсувати можливі втрати врожаю.

В Одеській області станом на 1 липня 2021 року середня врожайність ячменю склала 42,2 ц/га проти 13,5 ц/га в порівнянні з 2020 роком і площею з якої вони зібрані.

Від admin