Вчора, 5 липня, повністю набрав чинності законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони», №2195.
Цей Закон набрав чинності через п’ять днів з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., №20, ст. 142), тобто 5 липня
Частина норм закону набрала чинності з дня опублікування у виданні «Голос України» 25 червня.
18 травня, Верховна Рада на пленарному засіданні ухвалила законопроєкт 2195 у другому читанні. А вже 24 червня законопроєкт був підписаний президентом Володимиром Зеленським.
Згідно з документом, з 5 липня торги державною землею будуть проводитись лише онлайн. Подача документів, реєстрація, участь можуть здійснюватися з будь-якої точки.
У документі зазначається, що інформація про аукціон і лоти буде розміщуватися відразу в інтернеті. Однак до завершення аукціону інформація про учасників буде конфіденційною.
Організатори не зможуть зловживати правами учасників.
Відповідно до закону, торгуватися зможуть не менше двох осіб. Фермери теж зможуть торгуватися: великі ділянки будуть ділити на менші.
Гарантійний внесок становить від 30% від стартової ціни. Торги проходитимуть у три раунди: один раунд — одне підвищення ставки. Мінімальний крок — не менше 1% від стартової ціни лота.
У середу 22 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив вимоги щодо підготовки та проведення земельних…
Власників землі в Україні обкладуть новими великими податковими відрахуваннями. Про це повідомляє biz.today.ua. Зазначається, що новий вид…
На Рівненщині через затяжні дощі та холодну погоду на початку вересня значна частина фермерів не…
Тернопільщина є третьою в Україні за врожайністю зернових і зернобобових культур та другою за збором озимої…
На вітчизняному ринку ціна цибулі піднялась до рекордного рівня, який непритаманний цьому періоду. Гуртові ціни…
Станом на 20 вересня вітчизняні аграрії продовжується посів озимих зернових — засіяно 1,3 млн га, або…